Laweta bywa wybawieniem w sytuacjach, gdy nasz pojazd uległ awarii z dala od domu. Dzięki niej możemy bezpiecznie przetransportować uszkodzony pojazd do mechanika lub samodzielnie zbadać usterkę we własnym garażu. Czy wiedziałeś jednak, że laweta ma znacznie więcej zastosowań, niż codzienna pomoc drogowa?

Holowanie uszkodzonych pojazdów

Pojazdy, które uległy awarii i nie są sprawne, powinny zostać usunięte z drogi i przetransportowane do mechanika lub na przeznaczony im parking. Nie każdy problem wymaga załadowania pojazdu na lawetę, może jednak ona spełnić funkcję pojazdu holującego. Zamawiając pomoc drogową możesz oczekiwać doświadczonych ludzi, którzy odpowiednio poinstruują, a nawet zastąpią Cię przy holowaniu Twojego niesprawnego pojazdu.

Przewóz maszyn, materiałów i konstrukcji wielkogabarytowych

Pojazd nie musi być niesprawny, aby nie mógł poruszać się po polskich drogach. Gdy nie posiada pozwolenia na uczestniczenie w ruchu, musi zostać transportowany z pomocą lawety. Taka sytuacja ma miejsce, gdy sprowadzamy samochody zza granicy i nie spełniają one naszych standardów lub nie mają aktualnych zezwoleń w postaci przeglądu lub ubezpieczenia.

Przewóz lawetą może obejmować również różnego rodzaju maszyny, które zostają przeniesione na inne hale produkcyjne na drugi koniec kraju, czy też materiały budowlane na miejsce budowy. W razie potrzeby laweta przewiezie wszelakie konstrukcje, jak płyty betonowe, elementy maszyn i tak naprawdę wszystko, co będzie w stanie na siebie załadować.  

Wyciąganie pojazdów z rowu

Lawety mogą być również dostosowane do wyciągania pojazdów, które w wyniku wypadków znalazły się poza jezdnią, np w rowie, czy na skarpie. Również pojazdy, które utknęły w błocie lub w zaspach mogą potrzebować pomocy, jaką oferuje laweta. Specjalistycznym narzędziem potrzebnym do świadczenia tego typu usługi jest mocna lina. Operator lawety jest osobą doświadczoną w takich sytuacjach, więc korzystając z takich usług można być pewnym, że zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności.

Dowóz paliwa i uruchamianie na kable

Każdy doświadcza różnych sytuacji. Dzięki możliwości szybkiego kontaktu z pomocą drogową, nawet brak paliwa przestaje być wielkim problemem. Na telefon można zamówić dowóz paliwa do miejsca, w którym znajduje się samochód.

Również wsparcie w trudnej sytuacji, gdzie samochód nie może odpalić i jest to spowodowane rozładowanym akumulatorem, może zostać zapewnione przez pomoc drogową. To przypadek szczególnie częsty w czasie zimy, gdy nieodpalany samochód pozostawiony na dworze nie odpala po przekręceniu kluczyka.

Zadzwoń